Preparing your child for the next level of play

Stay Focused

On your goals

Dedication

The key to success.

Scheduling

South Allegheny Master Home Schedule Spring 2017              
               
               
Bracket - Sunday, April 2, 2017              
Time Field Home Team   Away Team      
12:00 U10/U12 South Allegheny - B10 Hernandez vs. Keystone Oaks United U10B CS      
1:00 U10/U12 South Allegheny - B12 Knox vs. WCYSA Bville Haluska      
2:30 U15/U17 South Allegheny - B19 Keller vs. New Manchester      
4:15 U15/U17 South Allegheny - G15 Poziviak vs. Brookline Avengers u16      
               
Bracket - Sunday, April 9, 2017              
Time Field Home Team   Away Team      
12:00 U10/U12 South Allegheny - G11 Poziviak vs. Mt. Lebanon-GU11-Steiner      
1:15 U10/U12 South Allegheny - B12 Knox vs. Keystone Oaks United U12B - Garcia      
2:45 U10/U12 South Allegheny - G12 Stetz vs. Burgettstown-U-12 Girls-Navadauskas      
4:15 U15/U17 South Allegheny - G18 Smith vs. Ringgold-Villella-U18G      
               
Bracket - Sunday, April 23, 2017              
Time Field Home Team   Away Team      
12:00 U10/U12 South Allegheny - B10 Hernandez vs. Carlynton - BU10      
1:15 U10/U12 South Allegheny - B12 Knox vs. Carlynton - BU12      
2:45 U15/U17 South Allegheny - G15 Poziviak vs. TSU FORCE U15 GIRLS D5      
4:30 U15/U17 South Allegheny - G18 Smith vs. WCYSA - BW Hamstra      
               
Bracket - Sunday, April 30, 2017              
Time Field Home Team   Away Team      
12:00 U10/U12 South Allegheny - G11 Poziviak vs. Steel Valley Soccer Club - Kelley - G11-6 (U11 Girls)      
1:15 U10/U12 South Allegheny - G12 Stetz vs. TSU FORCE U12 GIRLS D5      
2:45 U15/U17 South Allegheny - G15 Poziviak vs. South Park T-GU15-5 (DeMarino)      
4:30 U15/U17 South Allegheny - G18 Smith vs. Keystone Oaks United U17 Girls      
               
Bracket - Sunday, May 7, 2017              
Time Field Home Team   Away Team      
12:00 U10/U12 South Allegheny - G11 Poziviak vs. WCYSA Cal Hull      
1:15 U10/U12 South Allegheny - B10 Hernandez vs. Fayette County - BU10 D6 Kolencik      
2:30 U15/U17 South Allegheny - G18 Smith vs. Steel Valley Soccer Club - Abraham - G19-6      
4:15 U15/U17 South Allegheny - B19 Keller vs. Burgettstown-U-19 Boys-Craigo      
               
Bracket - Sunday, May 14, 2017              
Time Field Home Team   Away Team      
1:00 U10/U12 South Allegheny - G12 Stetz vs. MUSC Navy      
               
Bracket - Sunday, May 21, 2017              
Time Field Home Team   Away Team      
3:30 U15/U17 South Allegheny - B19 Keller vs. WCYSA - BC McKelvey      
               
Bracket - Sunday, June 4, 2017              
Time Field Home Team   Away Team      
12:00 U10/U12 South Allegheny - B10 Hernandez vs. WM U9/U10      
1:30 U10/U12 South Allegheny - G11 Poziviak vs. Moon - GU11 - Alvetro      
3:00 U10/U12 South Allegheny - B12 Knox vs. Moon - BU12 - Zabela      
4:30 U10/U12 South Allegheny - G12 Stetz vs. Montour - GU12-D5-Torrens      
1:00 U15/U17 South Allegheny - G15 Poziviak vs. WCYSA BW Hamstra      
3:00 U15/U17 South Allegheny - G18 Smith vs. Belle Vernon - GU17      
5:00 U15/U17 South Allegheny - B19 Keller vs. South Park T-BU19-6 (Mack)